Tavla Oyununda Çift Zar Atma

Tavla Oyununda Çift Zar Atma

- in Güvenilir siteler
95
0

Tavla Oyununda Çift Zar Atma

İnternet sitelerinde tavla oyna için gerçek tavla oyununda olduğu gibi kurallarda fazla bir değişikliğe rastlanmaz. Oyuncular ellerine aldıkları zarları sırayla attıkları gibi bilgisayar veya mobil üzerinden oynanan oyunda bu sistem tarafından programlandığı için program yardımıyla atılır. Sizin zarlara el sürmeniz zaten bu ortamda mümkün değildir.

Tavlada pullar nasıl taşınır?

Bir oyuncu ise tavla oynamak için attığı zarlar kadar pulları taşıyabilir. İki zardaki sayılar için bir zardaki sayı kadar bir pulu ve ikinci zardaki sayı için bir başka pulu taşıyabileceğiniz gibi isterseniz iki zardaki sayı kadar tek pulu taşımanız da mümkün olabilmektedir. Özellikle de çift attığınızda kesinlikle bu sayı kadar dört kere pullarla oynama şansınız doğmaktadır. Bununla birlikte dört defa aynı pulu da ileriye taşıma imkanına sahip olursunuz. Bununla birlikte zarların tavla diliyle söylenmesi de ustalık belirtisi olduğu bilinmektedir. Bunun için çift zarlar şöyle sıralanır ve seslendirilir.

  • Hepyek
  • Dübara
  • Düse
  • Dörtchar
  • Dübeş
  • Düşeş

Bu söylemler canlı tavla oyununda da kullanılabilir ancak tavla oyununda sitede normal sayı olarak kullanılır. Bu çift sayılardan düşeş eğer oyunun başında gelirse ve rakibiniz daha düşeş zarı için önlem alamamış durumda ise büyük avantaj da sağlanır. Paralı tavla oyna için mutlaka çift atılan zarlar büyük önem taşımaktadır. Normal zarlardan daha avantajlıdır.

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diger Habere Geçin!

Online Baccarat Oyna Ücretsiz

Online Baccarat Oyna Ücretsiz Casino oyunlarından keyif alıyorsanız